مقالات

مطالبی راجع به آنالیز 3 بعدی سازه‌ها

فرستادن به ایمیل چاپ

تمامي سازه هاي حقيقي هنگامي كه تحت تأثير نيرويي قرار مي گيرند رفتار ديناميكي از خود نشان مي دهند اگر بارهاي وارد بر يك سازه به صورت آرام به يك سازه وارد شوند نيروي اينرسي در يك سازه قابل صرفنظر كردن است و سازه از حالت ديناميكي به استاتيكي نزديكتر مي شود.

علاوه بر آن تمامي سازه ها ي حقيقي تغيير مكانهاي غيرمحدودي دارند، بنابراين بحراني ترين حالت يك سازه براي مدل كردن در كامپيوتر و آناليز آن اين است كه مدلي بسازيم كه از يك سري اعضاي بدون جرم و با تغيير مكان محدود به همراه يك سري گره هايي با جابجايي تشكيل شوند ، که جرم آن مي تواند در گره ها اعمال شود.

به هر حال به دست آوردن بارهاي ديناميكي يك سازه ، ميزان ميرايي انرژي وارد بر آن و شرايط مرزي مانند فونداسيون براي سازه ها بسيار سخت است.

براي كاهش خطاهاي مدل كه حاصل از تقريب زدن در 3 عامل ذكر شده اند لازم است كه آناليز ديناميكي روي مدلهاي مختلف يك سازه انجام بگيرد كه در هر كدام هر يك از شرايط عوض شده اند. روشهاي مختلفي براي آناليز ديناميكي يك سازه وجود دارند كه هر كدام از آنها محاسن و معايب خود را دارند در اينجا به توضيح چند روش مي پردازيم.

 

آخرین بروز رسانی در سه شنبه, 20 اردیبهشت 1390 ساعت 01:43 ادامه مطلب...

اجرای اسکلت های بتنی با استفاده از سقف های بتنی نیمه پیش ساخته ساندویچ پانل با مغزی پلی استایرن شرکت آی.بی.اچ.کو

فرستادن به ایمیل چاپ

یکی از معضلات استفاده از سیستم‌های پیش‌ساخته در کشور ما هزینه بسیار بالای حمل و نقل بوده همان‌طوری‌که همین امر امکان رشد استفاده از سیستم‌های پیش‌ساخته را در ایران فراهم ننموده و به‌همین دلیل توجیه اقتصادی نداشته است .

آنالیزهای انجام گرفته بر روی هزینه‌های حمل و نقل قطعات پیش ساخته حاکی از آن است که حداقل ۴۰تا ۵۰درصد هزینه کل قطعات بتنی پیش‌ساخته در شرایط معمولی از نظر مسافت ، شرایط فیزیکی راه و دسترسی از کارخانه به سایت پروژه صرف هزینه حمل و نقل و بارگیری و باراندازی میشود . علاوه بر این در شهرهای بزرگ بدلایل اجرای مقررات راهنمائی و رانندگی و عدم تردد تریلی یا جرثقیل در طول روز و همچنین نیاز به جرثقیل در محل بارگیری (کارخانه ) و محل بار اندازی (سایت پروژ ه ) و جرثقیل مونتاژ قطعات و زمانهای تلف شده ماشین آلات فوق الذکر در زمانها ئیکه امکان تردد وجود ندارد ، هزینه حمل و نقل گاهی از قیمت اصلی نیز فراتر میرود .بنابر این هر راه حل و تکنو لوژی جدیدی که بتواند این هزینه ها را تعدیل و یا حذف نماید امکان رشد استفاده از این صنعت را در مملکت ما فراهم می سازد .

شرکت آی.بی.اچ.کو نتیجه زحمات ، تحقیقات و تجربیات ۲۵ ساله خود را در امر صنعت پیش ساخته معطوف به همین مورد حساس و اقتصادی نموده تا توانسته با ارائه تکنولوژی ساخت مناسب با امکانات موجود در کشور با تمهیداتی که ذیلا باستحضار میرسد امکان رشد این صنعت را فراهم سازد .

آخرین بروز رسانی در سه شنبه, 20 اردیبهشت 1390 ساعت 01:54 ادامه مطلب...

دسته بندي مواد افزودنی بتن در استاندارد ASTM C494

فرستادن به ایمیل چاپ

استانداردهاي مختلف از جمله BS و ASTM اقدام به دسته بندي انواع افزودني هاي بتن نموده اند. اين دسته بندي در استاندارد ASTM تحت عنوان ASTM C494 بشرح ذيل در 7 گروه انجام  شده است:

Type A – افزودني كاهنده آب (Water reducing admixture)

اين مواد كه اصطلاحا موسوم به روان كننده ميباشند باعث كاهش آب طرح اختلاط بتن مي شوند .

Type B – افزودني تاخير دهنده گيرش (Retarding admixture)

اين مواد كه به نام ديرگير بتن شناخته مي شوند، باعث به تعويق افتادن زمان گيرش اوليه و نهائي بتن مي شوند .

آخرین بروز رسانی در سه شنبه, 20 اردیبهشت 1390 ساعت 01:51 ادامه مطلب...
پایگاه دانش مقالات