اجرای اسکلت های بتنی با استفاده از سقف های بتنی نیمه پیش ساخته ساندویچ پانل با مغزی پلی استایرن شرکت آی.بی.اچ.کو

فرستادن به ایمیل چاپ

یکی از معضلات استفاده از سیستم‌های پیش‌ساخته در کشور ما هزینه بسیار بالای حمل و نقل بوده همان‌طوری‌که همین امر امکان رشد استفاده از سیستم‌های پیش‌ساخته را در ایران فراهم ننموده و به‌همین دلیل توجیه اقتصادی نداشته است .

آنالیزهای انجام گرفته بر روی هزینه‌های حمل و نقل قطعات پیش ساخته حاکی از آن است که حداقل ۴۰تا ۵۰درصد هزینه کل قطعات بتنی پیش‌ساخته در شرایط معمولی از نظر مسافت ، شرایط فیزیکی راه و دسترسی از کارخانه به سایت پروژه صرف هزینه حمل و نقل و بارگیری و باراندازی میشود . علاوه بر این در شهرهای بزرگ بدلایل اجرای مقررات راهنمائی و رانندگی و عدم تردد تریلی یا جرثقیل در طول روز و همچنین نیاز به جرثقیل در محل بارگیری (کارخانه ) و محل بار اندازی (سایت پروژ ه ) و جرثقیل مونتاژ قطعات و زمانهای تلف شده ماشین آلات فوق الذکر در زمانها ئیکه امکان تردد وجود ندارد ، هزینه حمل و نقل گاهی از قیمت اصلی نیز فراتر میرود .بنابر این هر راه حل و تکنو لوژی جدیدی که بتواند این هزینه ها را تعدیل و یا حذف نماید امکان رشد استفاده از این صنعت را در مملکت ما فراهم می سازد .

شرکت آی.بی.اچ.کو نتیجه زحمات ، تحقیقات و تجربیات ۲۵ ساله خود را در امر صنعت پیش ساخته معطوف به همین مورد حساس و اقتصادی نموده تا توانسته با ارائه تکنولوژی ساخت مناسب با امکانات موجود در کشور با تمهیداتی که ذیلا باستحضار میرسد امکان رشد این صنعت را فراهم سازد .

الف: به حداقل رساندن بار مرده سازه ، حذف مصالح سنتی ، سرعت بخشیدن به اجرای اسکلت ساختمان با کیفیت بسیار بالا ،حذف بخشی از عملیات نازک کاری پرهزینه مانند گچ و خاک و سفید

 

کاری سقف ، حذف ماهیچه روی لوله برق ، حذف پوکه ریزی در طبقات حداقل ضخامت آن در اکثر عملیات اجرائی بیش از ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتر بوده که علاوه بر صرف هزینه های بسیار زیاد و بی مورد ، بار مرده زیادی را بر سازه تحمیل نموده و متأسفانه در بیشتر موارد این ضخامت در محاسبات فقط 5 سانتیمتر در نظر گرفته میشود که خود جای تأمل خواهد داشت .

ب: فراهم نمودن امکان لوله کشی تأسیسات در ضخامت سقف و در نتیجه به حداقل رساندن ضخامت کف سازی و کاهش بار مرده سازه .

ج: مقاوم سازی سازه ساختمان در مقابل زلزله با کاهش حداقل ۲۵% از بار مرده حقیقی سازه.

د: مقاوم سازی سازه در برا بر حریق و عایق نمودن آن با بهینه نمودن سیستم بگونه‌ای که امکان استفاده از مغزی‌های پلی استایرن را به راحتی و با ضوابطی که مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن وزارت مسکن و شهرسازی پیشنهاد نموده میسر ساخته و صرفه جوئی در مصرف انرژی را نیزدر سا ختمان که خود از دیگر مشکلات صنعت ساخت و ساز در کشور در پی داشته است .

هـ: حذف کامل حمل و نقل قطعات پیش ساخته ، با راه اندازی خط تولید در محل پروژه که علاوه بر کاهش چشمگیر هزینه ها ی ساخت ، سرعت قابل ملاحظه ای را به اجرا خواهد بخشید و با توجه باینکه این سیستم مخصوص پروژه های بزرگ و انبوه سازی میباشد ، و اینگونه پروژه ها توسط مهندسین مشاور کنترل میگردند ، کنترل ساخت قطعات پیش ساخته نیز در محل اجرای پروژه امکان پذیر بوده و نیاز به اعزام نیرو به کارخانه محل تولید نخواهد بود.

و: ایجاد نمودن شرایط ایمن برای پرسنل اجرائی که خود از اهمیت ویژه ای مخصوصا در احداث سازه های بلند مرتبه برخوردار است .

ز: قابلیت احداث خط تولید و یا خطوط تولید سقف های نیمه پیش ساخته بتنی با ابزار آلا ت و ماشین آلات و امکانات موجود در کشور در حداقل زمان ممکن (حدود یکماه ) در هر نقطه از این مرز و بوم و امکان ساخت ده هزار متر مربع زیر بنا در هر ماه از هر خط تولید .

تکنولوژی ارائه شده توسط شرکت آی بی اچ کو بگونه ای توسط متخصصان و مهندسین این شرکت طراحی و بهینه گردیده که از لحاظ فنی و اقتصادی ، بازرسی ، کنترل کیفی و سرعت در منطقه قابل رقابت نمی باشد.

 

آخرین بروز رسانی در سه شنبه, 20 اردیبهشت 1390 ساعت 01:54
پایگاه دانش مقالات اجرای اسکلت های بتنی با استفاده از سقف های بتنی نیمه پیش ساخته ساندویچ پانل با مغزی پلی استایرن شرکت آی.بی.اچ.کو